Białka Tatrzańska noclegi

Nad Białką dominuje po jej wschodniej stronie wykruszające się urwisko Litwinowej Grapy czyli Litwinki które powstało z piaskowców i łupków fliszowych. W Białce Tatrzańskiej znaleźć można klimat górski, ale jest on dużo mniej srogi niż w okolicznych Tatrach. W okresie letnim w Białce Tatrzańskiej jest ciepło, z najwyżej notowanymi temperaturami w lipcu i sierpniu. Zimy są wyjątkowo zimne a do tego często z obfitymi opadami śniegu. W styczniu tych stopni może być naprawdę niewiele a mogą spadać nawet poniżej -30 stopni C. Położenie i charakterystyczna rzeźba terenu oraz ostre rozcięcie górskich zboczy są miejsca, w których wyjątkowo długo zalega śnieg jest to nawet do 120 – 130 dni o grubości 40 do 80 cm. Białka Tatrzańska to góralska wieś o wyjątkowo atrakcyjnym położeniu geograficznym, znajdującym się w województwie małopolskim. Mieści się tuż obok Tatr Polskich i Słowackich, znajduje się jedynie 15 km od Nowego Targu, oraz 20 km od Zakopanego. Wieś o charakterystycznym stylu miejscowości ulicowej rozciąga się na dystansie 8 km. Najwyżej mieszczącym się terenem Białki Tatrzańskiej jest Kaniówka (725 m n. p. m.). Obszar znajdujący się na Grapie, czyli bliżej Przełomu Białki, mieści się na wysokości 650 m n. p. m. Teren zabudowany wsi rozciąga się obok doliny rzecznej, miejscami szerokiej na 1,5 km, otwartej na południe w kierunku Tatr Bielskich. Miejscowość znajduje się między Wierchami wznoszącymi się powyżej 900 m n. p. m. W ich skład wchodzą: Wierch Koszarków (969 m), Wierch Jankulakowski (934m), Wysoki (947 m), Kustwański i Kotelnica (917 m n. p. m). Przez wierchy białczańskie prowadzi Wierchowa Droga zwana inaczej Drogą Królewską, którą, jak wierzyć legendom, tamtejsi górale przeprowadzili króla Jana Kazimierza uciekającego przed Szwedami na Węgry. To jeden z najbardziej urokliwych szlaków turystycznych.
Przygotowane zostały nowocześnie urządzone pokoje 1, 2, 3 ,4 i 5-osobowe z łazienkami i WC. W każdym pokoju znajduje się TV i WiFi. Niektóre pokoje wyposażone są w balkony, z których roztacza się wyjątkowy widok na góry i okolicę. W okolicy znajdziemy sklepy, restauracje, karczmy góralskie, obiekty z jazdą konną, wypożyczalnia sprzętu sportowego, bilard. W stołówce regionalnej przygotowywane są domowe śniadania i obiadokolacje. Dla gości udostępnione są schowki na narty, darmowy parking przy obiekcie, basen w okresie letnim na terenie ośrodka, grill oraz piłkarzyki.
Obiekt WILLA MACIEJÓWKA mieści się w niedalekiej odległości od Termy Bania oraz znanego wyciągu Kotelnica Białczańska jest to około 1 km. Do obiektu basenów termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej trzeba pokonać dystans ok. 8 km. oraz Term Podhalańskich i Gorący Potok w Szaflarach odległość ok. 15 km. Tuż obok bo jedynie 50 metrów od budynku mieści się sklep spożywczy Gama oraz przystanek SkiBus który bezpłatnie dowozi w sezonie zimowym pod sam wyciąg. Obiekt dzięki wyjątkowej atmosferze oraz komfortowemu poziomowi usług idealnie nadaje się na wypoczynek rodzinny, spotkania biznesowe czy małe konferencje oraz wycieczki.
Obiekt przygotował luksusowe apartamenty, które dzięki zachowaniu dwóch stylów takiego jak góralski oraz
nowoczesny odczuć można wyjątkowy temperament tego obiektu. Wyjątkowe warunki w połączeniu z bardzo dobrą atmosferą to zapewnienie udanego pobytu. Aparthotel znajduje się u stóp stoku narciarskiego Kaniówka co jest ogromnym atutem. W okolicy mieści się największy obiekt narciarski w Polsce, czyli Kotelnica oraz Bania w którym znaleźć można 40 km tras narciarskich. Oprócz tego w niedalekiej odległości zlokalizowane są wyciągi: Jurgów (6 km), Czarna Góra/Litwinka (6 km), Bukowina Tatrzańska (5 km). Właśnie
w tym miejscu bezpośrednio u zbocza stoku, nad górską rzeką Białką znajdują się baseny Termy Bania oraz sąsiadujące Terma Bukovina, które otwarte są przez cały rok. Z okien Aparthotelu obserwować można piękny widok na cudowne. Tatry oraz stok narciarski Kaniówka, do którego można szybko dotrzeć znajduje się zaledwie 600
m dalej. W tym miejscu turyści mogą cieszyć się spokojem, ciszą oraz wyjątkowymi widokami.