Noclegi Krościenko

Pieniny to niezwykłe pasmo górskie w województwie małopolskim. Charakterystycznym miejscem w Pieninach jest Jezioro Czorsztyńskie a także miejscowości położone w jego najbliższym otoczeniu. Pieniny noclegi domki cieszą się ogromną popularnością. z roku na rok są tłumnie odwiedzane przez turystów z całej polski jak i z zagranicy.

Krościenko nad Dunajcem położone jest po drugiej stronie Pienińskiego Parku Narodowego, leży nad rzeką Dunajec, gdzie lubianą atrakcją są spływy przełomem rzeki. Siedzibę swoją ma tu również Muzeum Pienińskiego, blisko stąd do szlaków turystycznych.

Krościenko nad Dunajcem noclegi nad Dunajem to miejscowość o charakterze turystyczno-wypoczynkowym położona w dolinie Dunajca i Krośnicy u podnóża Pienin, Gorców i Beskidu Sądeckiego. Historia tej miejscowości jest bardzo stara i bogata. Prawdopodobnie niegdyś mówiono na nią po prostu Krosno. W takiej formie nazwa zachowała się w dokumentach. Według Kazimierza Dobrowolskiego jest to jedna z najstarszych miejscowości w całym górnym biegu rzeki Dunajec. Data założenia miejscowości nie jest znana. Powstanie związane jest z budową, w czasach 1257–1287, Zamku Pienińskiego. Długosz Krościenko twierdził miało istnieć już w roku 1251, wymienione zostało przez niego pod nazwą Troszczenko w legendarnym testamencie Wydżgi.

Krościenko to piękna miejscowość płyną tu rzeki Dunajec i Krośnica. Krościenko noclegi domki to baza wypadowa dla turystów zwiedzających otaczające pasma górskie.Pobliskie tereny zaliczane są do najciekawszych i najpiękniejszych zakątków Polski. Najbardziej rozpoznawaną atrakcją jest przełom Dunajca.W sposób niepowtarzalny łączą się tutaj elementy przyrodnicze, kulturowe oraz ślady ciekawej historii.Krościenko, to doskonała baza turystyczna. Można z tąd wyruszyć do Pienińskiego Parku Narodowego,na Turbacz czy Prechybę. Niedaleko jest również do Jeziora Czorsztyńskiego, nad którym górują zamki w Niedzicy i Czorsztynie.

Krościenko domki należy do najbardziej znanych miejscowości turystycznych oraz letniskowych.

Krościenko Nad Dunajcem to malownicza miejscowość, położona blisko Szczawnicy. Szczawnica przyciąga turystów jak magnes swoimi walorami . Krościenko Nad Dunajcem kwatery prywatne to znakomita baza wypadowa na wycieczki pisze, rowerowe, konne czy spływ Dunajcem . Baza noclegowa jest bardzo zróżnicowana.